Průvodce studiem

O fakultě

Čím je Fakulta veřejných politik v Opavě výjimečná? Proč můžete být hrdí, že jste našimi studenty? Co jinde nenajdete a jaký je přínos našich absolventů pro společnost?

Harmonogram akademického roku

Akademický rok má mnohem více než jen „čtvero ročních období“. Obyčejný kalendář vám na něj stačit nebude. Náš přehled vám usnadní práci, abyste na žádnou studijní povinnost nezapomněli.

Kdo je kdo?

Prostředí vysoké školy je specifické i v tom, s jakým množstvím lidí v různých funkcích a s nejrůznějšími tituly se budete běžně setkávat. Zjistěte zavčasu, kdo je kdo a jak jej správně oslovit a nešlápnout vedle.

Slovníček pojmů a zkratek

Přijde vám, že na univerzitě spousta lidí používá záhadná hesla, zkratky a kódy? Buďte v klidu, tak je to v každé instituci. Přinášíme vám základní slovníček, se kterým se u nás dorozumíte.

Potřebné odkazy

Jako studenti naší fakulty získáte také řadu přístupů do nejrůznějších systémů nebo budete moci využívat fakultní wifi. Nabízíme vám přehled návodů a dalších odkazů, které se vám jistě budou při studiu hodit.

Zkoušky a kreditový systém

Přechod na vysokoškolskou výuku a hodnocení zamotal hlavu nejednomu novému studentovi. V této sekci najdete stručné a jasné vysvětlení, jak na to a na co si dát při plnění povinností pozor.

Návody

Spolu se statutem studenta získáte také řadu přístupů do nejrůznějších systémů nebo budete moci využívat fakultní wifi. Tady najdete přehledně a na jednom místě návody jak na to.
 

Průkazy

Studentský průkaz je sice malá kartička, ale nabízí velké věci. Jaké má výhody, k čemu jej potřebujete a jak si o něj zažádat?