Akce

Studenti i široká veřejnost mají možnost se účastnit řady zajímavých akcí, přednášek, workshopů, ale také třeba festivalů a veletrhů, na kterých se fakulta prezentuje.

Baví vás společenské a kulturní akce? Chtěli byste se zapojit do dění na fakultě? Pak hledáme právě vás!

Napište nám na pr@fvp.slu.cz a my se vám ozveme.

Budete tak mít jedinečnou možnost se zapojit do organizace akcí, získat nové zkušenosti a kontakty a třeba si i přivydělat formou mimořádného stipendia.

Moderní výzvy lidstva

Fakulta veřejných politik spolu s Mendelovým gymnáziem Opava již několik let připravuje cyklus přednášek špičkových českých odborníků a zajímavých osobností. Jejich cílem je poskytnout studentům základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů 21. století. Akce probíhají každý měsíc v aule fakulty a jsou volně přístupné vysokoškolským a středoškolským studentům i široké veřejnosti.

www.modernivyzvy.cz

Všechny přednášky probíhají také formou online streamu, kde je můžete zhlédnout živě i v záznamu na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva: https://1url.cz/OzyS0.

Dny prevence

Oblíbená akce, kterou tradičně pro širokou veřejnost připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, probíhá dvakrát ročně – v červnu a listopadu. Jejím cílem je osvěta v oblasti péče o zdraví tělesné i duševní nebo třeba prevence civilizačních chorob. Návštěvníci mohou zjistit řadu cenných rad a doporučení, jak postupovat při různých obtížích, nebo dokonce absolvovat různá základní vyšetření a diagnostiku. Prostřednictvím nejrůznějších pomůcek si mohou vyzkoušet, jak se žije lidem z různými handicapy, nebo zjistit, na co se zaměřit při dodržování správné životosprávy ve všech fázích života člověka.

Opavský Majáles

Populární vysokoškolská akce, kterou připravuje Studentská unie Slezské univerzity, probíhá tradičně každý rok v květnu. Jejím pomyslným vyvrcholením bývá velmi oblíbený open air festival s řadou koncertů a vystoupení a dalších doprovodných aktivit. Součástí zábavné zóny majálesu bývá také stánek fakulty. V něm studenti hravou formou prezentují nejrůznější činnosti související se studijními programy, a zajišťují tak zábavu pro všechny věkové kategorie.

www.facebook.com/opavskymajales 

Festival Slunovrat

Fakulta je také partnerem mnoha kulturních a společenských akcí. Naši studenti ošetřovatelských studijních programů například zajišťují zdravotnický dozor na kulturním festivalu Slunovrat. Ten probíhá přímo v centru Opavy vždy v červnu. Studenti tak mají možnost vyzkoušet si vědomosti získané při studiu přímo v terénu. Na festivalu nechybí ani fakultní stánek s prezentací studijních programů a dalších zábavných aktivit.

www.festivalslunovrat.cz

Dny NATO

Náš stánek a studenty potkají každoročně také návštěvníci největší bezpečnostní přehlídky v Evropě, která se koná vždy v září na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Desítky tisíc návštěvníků všech věkových skupin si mají možnost u stánku fakulty vyzkoušet nejrůznější aktivity od slalomu s opileckými brýlemi až po absolvování testu duševní pohody. Odnést si mohou kromě zajímavých informací a informačních letáků také drobné odměny.

www.natodays.cz

Noc vědců

Fakulta veřejných politik se pravidelně zapojuje do Noci vědců, celorepublikového festivalu vědy. V jeden večer ožijí univerzity a vědecko-výzkumné organizace a široká veřejnost se může seznámit s jejich aktivitami. Na fakultě je vždy připraven program pro dospělé i pro děti, v rámci kterého mohou návštěvníci nahlédnout i do moderních specializovaných učeben, zúčastnit se nejrůznějších workshopů, soutěží, prezentací nebo si prohlédnout zajímavé výstavy.

www.nocvedcu.cz